Niewidoczny aparat Invisalign

Co to jest Invisalign?

Invisalign to aparat ortodontyczny w formie przeźroczystych nakładek na zęby. Dzięki niemu możemy w komfortowy sposób przesuwać Twoje zęby milimetr po milimetrze, aż do uzyskania zaplanowanych rezultatów.
Nakładki Invisalign można stosować u osób dorosłych, ale również u aktywnych nastolatków. Nie przeszkadzają w codziennych zajęciach, nie musisz rezygnować z uprawiania sportu ani gry na instrumentach.
Są przeźroczyste i prawie niewidoczne dzięki czemu większość osób prawdopodobnie ich nie zauważy. Można się w nich swobodnie uśmiechać, a na widoczne rezultaty nie trzeba czekać do zakończenia leczenia, jak to jest w przypadku tradycyjnych aparatów.
Po zdjęciu nakładki możesz zjeść swoje ububione jedzenie bez obawy o uszkodzenie aparatu. Nie musisz rezygnować ze swoich nawyków żywieniowych.
Mycie i nitkowanie zębów jest proste, co ułatwia dbanie o prawidłową higienę i zdrowe zęby.

Plan leczenia

1. Konsultacja
Zgłoś się do nas na wizytę konsultacyjną, aby lekarz mógł wykonać badania i przeprowadzić analizę Twojej wady zgryzu. Lekarz pobierze wyciski i wykona zdjęcia RTG zębów. Na podstawie tej dokumentacji można stworzyć dokładny, komputerowy plan leczenia – ClinCheck 3D.

2. Nakładki
Po zaakceptowaniu przez Ciebie planu leczenia, otrzymasz zestaw specjalnie zaprojektowanych nakładek. Zaleca się noszenie ich codziennie przez minimum 20 – 22 godzin. Kolejne nakładki wymieniamy zwykle co 1-2 tygodnie – według zaleceń lekarza.

3. Kontrola leczenia
Lekarz umawia się z Tobą co kilka tygodni na wizyty kontrolne. Na nich oceniany jest postęp leczenia i wydawane są nowe nakładki.

4. Wynik
Po zakończeniu leczenia wymagane jest używanie aparatu retencyjnego, który utrzymuje zęby w ich nowych pozycjach.

Czas leczenia

Bedzie różny w zależności od Twoich potrzeb i wady zgryzu. Duży wpływ na czas leczenia ma systematyczność noszenia nakładek, które trzeba zakładać na minimum 20 – 22 godzin dziennie. Stosując się do zaleceń, przy niewielkich wadach, można uzyskać wymarzony uśmiech już w kilka miesięcy!

Koszt

Cena leczenia, tak jak i czas, jest zależna od złożoności wady. Koszt leczenia Invisalign w naszym gabinecie rozpoczyna się od 6000 zł.