Pierwsza wizyta

Na pierwszą wizytę należy zarezerwować sobie ok. 30 min. Lekarz zbiera informacje o stanie zdrowia pacjenta, sprawdza uzębienie i wstępnie analizuje zgryz. Wykonywane są zdjęcia rentgenowskie: pantomograficzne i cefalometryczne oraz, w razie potrzeby, tomografia komputerowa. Nasza klinika wyposażona jest w nowoczesną aparaturę RTG i TK, która gwarantuje wysoką jakość badania przy bardzo niskich i bezpiecznych dawkach promieniowania. Na tej wizycie wykonujemy również wyciski zębów szczęki i żuchwy oraz rejestrujemy zgryz pacjenta w celu wykonania diagnostycznych modeli gipsowych.

Wszystkie zebrane informacje i badania pacjenta są następnie analizowane przez lekarza przy pomocy profesjonalnego oprogramowania komputerowego.

Na kolejnej wizycie lekarz przedstawia plan leczenia, przybliżony czas trwania terapii oraz koszty.

Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego pozbyć się wszelkiej próchnicy, problemów z dziąsłami oraz przeprowadzić oczyszczanie zębów z kamienia i osadów.

Jeżeli pacjent ma już większość zębów stałych, to najczęściej konieczne będzie założenie tzw. aparatu stałego. Jego podstawowa wersja składa się z metalowych lub porcelanowych zamków oraz drutów. Montaż aparatu zajmie ok. 1-2 godzin. Leczenie trwa przeciętnie od 12 miesięcy do 2,5 lat, jednak zaawansowane wady mogą wymagać dłuższej terapii. Wizyty kontrolne przeprowadza się co jeden lub dwa miesiące, na których lekarz aktywuje aparat i wymienia jego elementy.